ביוטי ללא אכזריות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביוטי ללא אכזריות

חיפוש
פוסטים אחרונים בבלוג
ארכיונים

התאמת גוון מייקאפ: הגוון לא נכון? יש מה לעשות! הכירי את הקורקטורים של L.A. Girl

הקורקטורים מתקני הגוון של L.A. Girl

קרה לך פעם שמרחת קונסילר על הכהויות מתחת לעיניים ונשארת עם עיגולים אפרפרים? קרה לך פעם שקנית מייקאפ בגוון כהה או בהיר מדי? ואולי ורוד/ כתום או צהוב מדי??

ואולי את בכלל מאפרת ולא בא לך לקנות 20 גוונים של מייקאפ לקיט?

במאמר הזה אכיר לך שני סוגי מוצרים שישדרגו לך את המייקאפים והקונסילרים בקלות. אלה מוצרים שבעיני חובה שיהיו בכל קיט מקצועי. חלקם אפילו צריכים להיות לדעתי בכל אוסף איפור – נקודה. 

מזמן מזמן, כשהבלוג עוד היה בחיתוליו, פרסמתי פוסט-מדריך על קונסילרים ותורת הצבע, במסגרת סדרת פוסטים שנקראה ״בצפר לאיפור״ (אם אתן באמת דינוזאוריות כאן, יש מצב שתזכרו). הפוסט עדיין רלוונטי, ואמליץ לך מאד לקרוא גם אותו לפני המשך קריאת הפוסט הזה. כאן אני בעצם ממשיכה מהפוסט הותיק ההוא. החלטתי לכתוב את הפוסט הזה מכיוון שלאחרונה גיליתי כמה מוצרים מעולים (ולא יקרים), שמספקים פתרונות למגוון בעיות שאנו, מאפרות ומתאפרות, נתקלות בהן במהלך עבודת האיפור.

מותג איפור הדראגסטור האמריקאי L.A. Girl, הידוע בזכות הקונסילר המצויין שלו, השיק לפני כשנה ליין של מתקני צבע למייקאפים. הליין כולל פיגמנטים בצבעים כחול, אדום, צהוב ולבן. ממש לאחרונה, כשחיפשתי שדרוגים לערכת האיפור שלי, החלטתי שאני חייבת לבדוק את המוצרים האלה לעומק! ואז אמרתי לעצמי, שאם אני כבר מזמינה מוצרים לרקיחה ושינוי גוונים של מייקאפ, למה לא לנסות גם את ליין הקורקטורים של המותג, ולראות מה אפשר להוציא גם ממנו.   

אז הזמנתי: 3 פיגמנטים להתאמת גוון מייקאפ: כחול, צהוב ולבן; והזמנתי גם 6 קורקטורים מסדרת הקונסילרים של המותג, בגוונים: אדום, כתום, צהוב, סגול, ירוק וורוד. 

התאמת גוון מייקאפ עם ה- PRO.Color Foundation Mixing Pigment של L.A. Girl

הפיגמנטים של L.A. Girl – יתקנו לך את גוון המייקאפ

זהו ליין הפיגמנטים שנועדו לעזור לנו להתאים את המייקאפ שלנו לגוון העור. הפיגמנטים מגיעים בבקבוק זכוכית חלבית עם משאבה.

עכשיו, לפני שאספר לכן בשביל מה נשתמש באיזה גוון, אולי כאן המקום לתת לכן כמה כללים בסיסיים מתורת הצבע, שיעזרו לכן להבין את הפוסט הזה קצת יותר טוב.

זהו גלגל הצבעים, והוא יעזור לנו לבחור את הקורקטור הנכון לבעיה שאיתה אנו מנסות להתמודד:

גלגל הצבעים

העיקרון הוא כזה:

בבואנו להסתיר כהות מסויימת, נבחן את הצבע שלה, ומעליה נניח את הצבע המנוגד – זה שנמצא ממול בגלגל הצבעים. 

אם אנו רוצות לנטרל תת גוון, ע״מ להביא את המייקאפ למצב ניטרלי (בעצם לבטל בו את הצהבהבות או הורדרדות שבו), גם כאן נבחר את הגוון המנוגד. כשתת הגוון ניטרלי, אפשר להוסיף לו פיגמנט שיקנה לו תת גוון אחר!

דוגמאות:

  • בהפיכת מייקאפ צהבהב לורדרד ולהיפך, עלינו קודם כל לנטרל את תת הגוון במייקאפ. כלומר- להגיע למצב של ביטול תת הגוון. את זה נעשה עם גוון מנוגד לתת הגוון – כפי שלמדנו למעלה.   כלומר, אם המייקאפ צהבהב- נוסיף לו מעט מהגוון המנוגד- סגול. זה יפחית או יבטל את הצהבהבות, ויהפוך את המייקאפ לניטראלי יותר. לאחר מכן נוכל גם להפוך אותו לורדרד על ידי הוספת קורקטור ורדרד.
  • וגם ההיפך: אם המייקאפ ורדרד, נוסיף לו מעט מהגוון המנוגד בגלגל הצבעים, כלומר – ירקרק. זה יפוך את המייקאפ לניטראלי, ואז אפשר להצהיב אותו עם מייקאפ צהוב אחר, או קורקטור צהוב.

בחזרה למוצרים שלנו: 

מה אפשר לעשות עם הפיגמנטים לערבוב במייקאפ?

הפיגמנטים האלה בעצם מאפשרים לנו:

  • להינות מהמייקאפים הכהים מדי שיש ברשותנו באוסף בכל ימות השנה.
  • התאמת גוון מייקאפ שגוי שרכשנו אולי בטעות לגוון העור שלנו.
  • בנוסף, הם מאפשרים למאפרות מקצועיות כמוני, להסתובב עם קיט מקצועי שכולל לא יותר מ-4 גווני מייקאפ. בעזרת הקורקטורים נוכל להתאים את המייקאפים הקיימים בקיט לכל גווני העור של הלקוחות שלנו.

לפיגמנטים מרקם סמיך של מייקאפ נוזלי קליל. מצאתי שערבוב שלהם במייקאפים לא שינה את הפורמולה שלהם באופן משמעותי, לא מבחינת הגימור ולא מבחינת העמידות. זהו יתרון מאד חשוב!

לדעתי, הפיגמנטים האלה הם פשוט מוצר גאוני! מגיע שאפו ענק ל-L.A.Girl שהנגישו את המוצרים מהסוג הזה לקהל הרחב, ובמחירים סבירים לחלוטין. 

אז מה נעשה עם כל גוון?

הפיגמנט הצהוב

לא קשה לנחש- הפיגמנט הזה נועד להוסיף צהבהבות לגווני המייקאפ שלנו. במידה ויש לנו מייקאפ ניטרלי מדי (לא ורוד ולא צהוב – משהו באמצע), או אפרפר מדי, ואנחנו מעוניינות להפוך את תת הגוון שלו לצהוב, נוסיף טיפה מהפיגמנט הזה ונערבב היטב. אני ממליצה להוסיף בהתחלה ממש טיפונת, לערבב, ורק אם יש צורך- להוסיף עוד. זאת כדי למנוע מצב שהמייקאפ יהפוך לצהוב מדי. 

הפיגמנט הלבן

גם כאן – קל מאד להבין שהפיגמנט הזה נועד להבהיר כל מייקאפ או קונסילר שברשותכן. כך בעצם נוכל להגיע לגוונים בהירים וחיוורים מאד.  בנות בהירות רבות מתקשות למצוא גוון בהיר מספיק עבורן, ולכן מוצר כזה יכול להוות פתרון מושלם. 

הפיגמנט הכחול

כאן העניינים מתחילים קצת להסתבך, אבל באמת שזה פשוט! 

קנית בטעות מייקאפ חם מדי? קורה לך שהמייקאפ מתחמצן והופך לכתום? פה הפיגמנט הכחול נכנס לתמונה. הוספת טיפה או שתיים ממנו למייקאפ עם הגוון הבעייתי ישר תקרר אותו. אם לאחר הקירור נרגיש שחסרה בו צהבהבות, אפשר גם להוסיף טיפה מהמתקן הצהוב. המייקאפ כהה מדי? אפשר להבהיר עם טיפת לבן וכן הלאה.

דבר נוסף שניתן לעשות עם הפיגמנט הכחול הוא להעניק למייקאפ צהבהב תת גוון אוליב (זית) שיש ללא מעט נשים בארץ. 

הפיגמנט האדום (לא רכשתי)

בליין של L.A. Girl גם פיגמנט אדום. הפיגמנט האדום מיועד לחימום מייקאפים קרים מדי. אם חסרה לך כתמתמות דווקא למייקאפ, אם הוא קר מדי עבורך, השתמשי בפיגמנט הזה לתיקון.

זהו גם גוון שיהיה שימושי מאד לכהות עור.  אני לא ראיתי צורך לרכוש את הגוון הזה עבור הקיט שלי, כי ידעתי שאני לא צריכה הרבה ממנו. במקום, הסתפקתי בקורקטור אדום מסדרת הקונסילרים, שבו אני משתמשת במקרה שאני רוצה ליצור גוון מייקאפ חם. (תראי אותו בהמשך הפוסט).

בשורה התחתונה: לדעתי מדובר במוצר גאוני, שחייב להיות על כל שידת איפור (לפחות הלבן), ובוודאי שבכל קיט מקצועי!

התאמת גוון מייקאפ וקונסילר בעזרת ה- Pro Conceal HD concealer של L.A. Girl

קונסילרים מתקני גוון של L.A. Girl

הבאים שנדבר עליהם הם הקונסילרים הצבעוניים- מתקני הגוון של המותג.  ל-L.A. Girl סדרת קונסילרים מקצועית, שכוללת את הקונסילר המצויין שלהם בכ-30 גוונים שונים. באותה הסדרה גם מספר קורקטורים שבעזרתם ניתן לתקן כל בעיית כהות וצבע בעור.    לקונסילרים הרגילים בסדרה מרקם סמיך אבל אוורירי למדי, והם מספקים כיסוי טוב והגימור טבעי ויפה. אני מאד אוהבת את הפורמולה של הקונסילר שלהן, ולכן שמחתי לגלות גם את הצבעוניים בסדרה!   לקונסילרים פורמולה קצת יותר סמיכה ומשחתית מאשר לפיגמנטים למייקאפ, ויש בהם ריכוז פיגמנט מטורף – בעיקר בכהים שבהם.

ניתן להשתמש בהם הן לתיקון כהויות וגוונים בעייתיים בעור באופן נקודתי ומתחת לקונסילר, וניתן גם לערבב אותם במייקאפים או בקונסילרים ע״מ לשנות ולתקן את תת הגוון, ולקבל התאמת גוון מייקאפ מושלמת לגוון העור.

אני גם רוצה להוסיף, שאני אוהבת להשתמש בהם יותר מקורקטורים בפורמולה מוצקה, מכיוון שהם קלים מאד לערבוב ולמריחה.

כאמור, רכשתי את הגוונים הכתום, האדום, הצהוב, הסגול, הירוק והורוד.

כך נשתמש בקורקטורים כדי להתאים גוון מייקאפ וקונסילר

קורקטור כתום (GC990)

למרות כל האמור לעיל, מצאתי שהקורקטור הכתום מתמודד מעולה עם מרבית הכהויות מתחת לעיניים ובפנים, הן אפרפרות והן חומות – על דרגותיהן השונות.    הקורקטור מאד מאד פיגמנטי, וצריך ממש טיפונת ממנו כדי לקבל כיסוי ונטרול הכהות.  נניח אותו ישירות על הכהות, ומעליו נניח קונסילר רגיל בטפיחות. כך נקבל כיסוי מושלם לכהות – כיסוי שאינו נארה אפרפר, כמו שהדגמתי בסרטון הזה:

קורקטור אדום (Reddish)

בדומה לקורקטור הכתום, גם זה מאד פיגמנטי, ויכול להתמודד מעולה עם כהויות מאד חזקות.

אני רכשתי אותו דווקא על מנת להשתמש בו בתור פיגמנט מחמם למייקאפים וקונסילרים שדורשים התאמה – בהתאם לגוון הלקוחה העומדת מולי.   

קורקטור צהוב (GC991)

בקורקטור הצהוב ניתן להשתמש כדי לנטרל כהויות כחלחלות, וגם על מנת להצהיב קונסילרים ניטרליים. 

התאמת גוון מייקאפ בעזרת הקורקטורים של L.A. Girl

קורקטור ירוק מנטה (Mint)

בקורקטור הירוק בעיקרון משתמשים על מנת לנטרל אדמומיות בעור. אני דווקא לא נוטה להשתמש בקורקטורים ירוקים, כיוון שאם הכיסוי מעל לא מושלם, העור יכול להראות פשוט- ירקרק! אבל הגוון של הקורקטור הזה מאד מעודן, ולכן אפשרי להגיע לכיסוי טוב בעזרתו ללא בעיות.

ובכל זאת – אני משתשת בו כדי לנטרל ורדרדות במייקאפים או קונסילרים. הגוון הירקרק הזה מאפשר לי להפוך קונסילר עם תת גוון ורוד לקונסילר צהבהב (בהוספת טיפת צהוב לקונסילר שניטרלנו).

קורקטור סגול (GC993)

בקורקטור הסגול נשתמש כדי לעשות את הדבר ההפוך, ולנטרל צהבהבות בקונסילר (ואחר כך אפשר גם להפוך אותו לורדרד עם הוספת הקורקטור הורוד). 

קורקטור ורוד (Cool Pink)

אני משתמשת הקורקטור הורוד להוספת ורדרדות לקונסילר ניטרלי או לקונסילר עם תת גוון ורוד. 

לסיכום, אני מאד מרוצה מהתגליות האלה. המוצרים טובים, איכותיים, ופשוט משדרגים כל קיט איפור ופותחים בפנינו אפשרויות רבות שאי אפשר להגיע אליהן אחרת. והדובדבן – המחירים הידידותיים!

מאיפה ניתן לרכוש את הקורקטורים?

את כל המוצרים אפשר לרכוש מ-Beauty Bayכאן תמצאו את הפיגמנטים למייקאפ | כאן תמצאו את כל הקונסילרים

לחלופין, ניתן להזמין את המוצרים משני מוכרים סופר אמינים באיביי: 

שימו לב! בהזמנת כמה מוצרים מכל אחד מהמוכרים הנ״ל – אל תשלמו משלוח עבור כל מוצר! הכינו רשימה, ושלחו למוכר הודעה עם בקשה לשינוי עלות המשלוח. ואז- או שהם ישנו את המחיר בעגלה, או שישלחו לכם בקשת תשלום בפייפאל.

מעניין אותך לראות איך בדיוק מבצעים את התאמת גוון המייקאפ?

בקורס האיפור הדיגיטלי שלי, Makeup Master, ישנו שיעור שלם המוקדם לנושא תורת הצבע. בשיעור הזה אני מדגימה בדיוק איך מערבבים קורקטורים במייקאפים ובקונסילרים ליצירת גוונים חדשים. מעוניינת לשמוע עוד אודות קורס איפור אונליין? בקרי באתר הקורס ותקבלי את כל המידע שאת צריכה!

אהבת את הפוסט? שתפי אותו!

אהבת את הפוסט? שתפי אותו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי גם יעניין אותך...

Cruelty Free Beauty

אלו מותגים נחשבים לנטולי אכזריות?

ישנם חילוקי דיעות בקשר לאילו מותגים ניתן לסמן כמותגים נטולי אכזריות, כשבסופו של דבר כל אחד ואחת בוחרים בעצמם לאיזו דוקטרינה הם משתייכים.

כדי ליישר קו עם קוראי הבלוג, אני רוצה להבהיר אילו מותגים נחשבים לנטולי אכזריות מבחינתי.

אני מחשיבה מותגים לנטולי אכזריות אם הם עונים על התנאים הבאים:
1. לא עורכים בעצמם ניסויים על בעלי חיים.
2. שום גוף שלישי לא מנסה את המוצרים שלהם על בעלי חיים.
3. לא נמכרים פיזית בסין.
4. קיבלו חותמת של ארגון PETA.
5. נבדקו ואושרו על ידי הבלוגרית Cruelty Free Kitty והבלוגרית Logical Harmony.

ברוכה הבאה!

איזה כיף שאת כאן!

Cruelty Free Beauty הוא בלוג ביוטי שכולו מוקדש לקוסמטיקה ללא אכזריות, כאשר גם כאן, כמו בבלוג הוותיק, תמצאי שלל מדריכי קניה אונליין. 

אני מזמינה אותך להצטרף אלי ולהינות מתכנים חדשים, סקירות והמלצות.

לא מנויה שלי עדיין?

רוצה לקבל עדכונים על תכנים חדשים ועל מבצעי הבלאק פריידיי הקרובים?

הרשמי עכשיו:

(המנויות ל-Masks Off Masks On לא צריכות להרשם שוב)