ביוטי ללא אכזריות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביוטי ללא אכזריות

חיפוש
פוסטים אחרונים בבלוג
ארכיונים

איך לנקות מברשות איפור וספוגיות – המדריך המלא לניקוי מושלם, שלב אחר שלב (גם ספוגיות!)

איך לנקות מברשות איפור - המדריך המלא
מברשות וספוגיות מתייבשות במתקן הייבוש RIVANLI אחרי החפיפה

שטיפת מברשות… לפעמים אני מתעייפת רק מהמחשבה… אבל החוויה לא חייבת להיות כל כך מבאסת, ובפוסט הזה אתן לך טיפים לייעול וזרוז המטלה!

מה בפוסט:

למה צריך לנקות מברשות איפור / ספוגיות?

עלינו לנקות את ספוגיות ומברשות האיפור שלנו על בסיס קבוע משתי סיבות עיקריות:

הסיבה הראשונה היא שעל אביזרי האיפור שלנו מצטברות חיידקים ובקטריות. זה יכול לקרות בעקבות המגע עם האיפור עצמו, ובעיקר בעקבות המגע עם עור הפנים שלנו. מתאפרות בחדר האמבטיה? אביזרי האיפור שלכן חשופים לבקטריות אחרות שניתן לדמיון שלכן להתפרע ולנחש מאיפה הן מגיעות… הבקטריות הללו עשויות לגרום לגירויים, פצעונים, דלקות ופריחות בעור. במידה ונשתמש באותם אביזרי האיפור לא נקיים על מספר לקוחות, גם נוכל להעביר בינהן מחלות שונות ומשונות.

הסיבה השניה היא שמברשות נקיות פשוט עושות עבודה טובה יותר – כמו שהן אמורות! אם את מרגישה שמברשת הסומק שלך משאירה כתמים של צבע על העור, אולי זה מפני שיש עליה כבר חומר משימוש קודם. אם מברשת המייקאפ מותירה אחריה סימנים, היא כנראה לא נקיה מספיק. השקעת כבר במברשות טובות כי ציפית שהן ישפרו את תוצאות האיפור שלך, נכון? אז נקי אותן, כדי שהן באמת יוכלו לספר לך את התוצאות האלה!

זה נכון ששטיפת מברשות היא מטלה מייגעת ושוברת גב, אבל היא חשובה מאד! אז כדי שלא תוותרי לעצמך, הכנתי לך מדריך לשטיפה קלילה ומצויינת של מברשות שיקצר לך משמעותית את התהליך המעיק!

חלקי מברשת האיפור

כדי שנדע איך לנקות מברשות איפור כראוי, וכדי שנבין גם מה ממש לא כדאי שנעשה, טוב שנכיר את חלקי המברשת. (שה גם יסייע לך להבין יותר טוב את הוראות הניקוי שהכנתי לך).

איך לנקות מברשות איפור- היכרות עם חלקי המברשת
חלקי מברשת האיפור

התמונה ממחישה לך די בפשטות את חלקי המברשת: יש לנו את ראש/ סיבי המברשות, שזה החלק בו נתרכז בשלב החפיפה. הסיבים מחוברים בדרך כלל בתחתית עם דבק שגם מחבר אותם לטבעת המברשת. יש לנו את הידית בצד השני, שבה אנו אוחזות. ובין שני החלקים הללו יש לנו את הטבעת. הידית והסיבים מודבקים לטבעת, ואנחנו נרצה להמנע מהרטבת הטבעת, כי זה עשוי להמיס את הדבק ולפגוע בחיבור. אנו גם לא נרצה שיחדרו מים לעומק המברשת- שוב, כי זה עשוי לפגוע בדבק המחבר ביניהם ואותם אל הטבעת, ולכן תמיד נרצה לייבש את המברשות כשהראש שלהן פונה מטה. (ארחיב בהמשך).

איך לנקות מברשות איפור – שלב אחר שלב

שלב 1: השרייה

 1. השרייה – בשלב זה נשרה את המברשות במעט מים פושרים וסבון. הסבון יתחיל לפרק את הלכלוך מהמברשות, כך שאחר כך שלב החפיפה יהיה ממש מהיר. לצורך ההשריה מומלץ לבחור בכלי שיכול להכיל את כל המברשות שלך. הניחי את כל המברשות עם הסיבים בתוך המים. יש להקפיד שהמים בכלי לא יעברו את הקו המחבר בין הטבעת לידית המברשת (כדי לא להרוס את החיבור בינהן).

שלב 2: חפיפה

לאחר שהשרנו את המברשות במים וסבון, שלב הקרצוף והחפיפה יהיה זריז ומהיר יותר. בשלב הזה ממש נחפוף את המברשות שלנו במים וסבון, ונקציף עד שנראה שהמברשות נקיות. זה המקום לשלב משטחי ניקוי אם רוצים, וסבונים ייעודיים לניקוי מברשות. אני מעדיפה סבונים בפורמולה מוצקה, הם נוחים לי יותר, ומרגישים לי פחות בזבזניים מסבונים נוזליים.

כך תעשי את זה קל ומהיר:

 • נסי לחפוף כמה מברשות בו זמנית: אספי 3-5 מברשות יחד מכלי הקיבול. כשאת אוחזת בידיות שלהן, וכשהקצוות של כל המברשות באותו הגובה בדיוק, אספי מהסבון המוצק בתנועה סיבובית, וחפפי על משטח הניקוי עד שנוצר קצף והמברשות נקיות מאיפור. קחי 3-5 מברשות עיניים יחד, ודאגי שהסיבים שלהן באותו הגובה. ״נגבי״ את הסבון המוצק עם המברשות, והתחילי לחפוף על משטח הניקי. כשהמברשות מקציפות אנחנו מבינות שהן קרובות לניקיון מושלם. המשיכי עד שתראי שכל כתמי האיפור הוסרו.
 • מברשות ששומשו להנחת מוצרים רטובים כמו צלליות נוזליות, מייקאפים וקונסילרים קשה יותר לנקות. לכן אותן חפפי אחת אחת. לעיתים סיבוב אחד לא יספיק, ובמצב כזה יש לשטוך את המברשת מהסבון, ולחפוף שוב.
 • אל תשטפי את המברשות במים אחת אחת – זה מבזבז זמן יקר! במקום, הניחי לבינתיים את כל המברשות בצד, מסביב לכיור, או על משטח ייעודי כמו המגשון הורוד במתקן ייבוש המברשות RIVANLI.
 • המשיכי עד שתסיימי לחפוף את כל המברשות, ורק אז עברי לשלב הבא.

שלב 3: שטיפה והנחה לייבוש

עכשיו כשכל המברשות חפופות, נותר לנו רק לשטוף מהן את הסבון ולהניח לייבוש. גם פה, כדי לקצר את זמן העבודה, נשתדל לשטוף את המברשות בקבוצות:

 • אספי מספר מברשות קטנות יחד, ושטפי מהן את הסבון תחת מים זורמים, כשהראש שלהן פונה מטה! דאגי גם לא להרטיב את האזור המחבר בין הטבעת לידית. (במידה שתרצי לנקות את הטבעת והידית,, תוכלי לעזות זאת עם מגבון אחר כך). דאגי שכל הסבון ירד, ולבסוף סחטי היטב ממים.
 • הניחי את המברשות לייבוש כשהסיבים שלהן פונים מטה- על מנת שמים לא יחדרו לתוך המברשת. ניתן להניח את המברשות על מגבת יבשה או על קצה שולחן. ההמלצה שלי לייבוש מהיר, מקצועי ונעים במיוחד היא כמובן להשתמש במתקן יבוש המברשות RIVANLI. עם המתקן הזה נניח את המברשות כך שראש המברשת עובר את פס הגומי הורוד, וכך בעצם הן יקבלו מעבר אוויר מושלם וכך גם ייבוש מהיר יותר. עם המתקן הזה המברשות כבר מקבלות את הזוית המושלמת עבורן לייבוש.
 • מכאן המברשות יתייבשו בתוך שעתיים עד יממה – זה ממש תלוי בעובי ובדחיסות המברשת. אבל יש דרך לקצר את זמן הייבוש: כשלב אחרון וסופי עברי על כל המברשות וייבשי אותן כמה שניתן בעזרת מגבת יבשה. הדקה שתקדישי לפעולה זו תקצר את זמן הייבוש בשעות! מילה שלי 🙂 בסרטון הזה תראי איך בדיוק אני עושה את זה:

כשכל המברשות והספוגיות התייבשו, אספי והניחי אותן בכוס או בכל מתקן אחר לאחסון מברשות.

איך לנקות ספוגיות איפור

שלבי ניקוי ספוגיות איפור מאד דומים לשלבי ניקוי מברשות, עם התאמות קלות:

השריית הספוגיות במים וסבון

ם ספוגיות נרצה להשרות במים וסבון. הפעם כן נעדיף מים חמימים. זאת מכיוון שאין פה דבק שאנו צריכים לדאוג לגביו, ומים חמים ממיסים איפור ולכלוך טוב יותר. הפעם גם נעדיף כלי קיבול גדול יותר, נמלא אותו במים עד הסוף, נטבול בו את הספוגיות וגם נספיג אותן בהרבה מים כדי שהסבון ממש יחדור לתוכן. נעשה זאת על ידי לחיצה הספוגית ביד בתוך המים, ואז שחרור איתי של הלחיצה על הספוגית. כך היא תתחיל ״לשתות״ את המים והסבון. נשאיר את הספוגיות בכלי לפחות 5 דקות. אני בכלל אמליץ להתחיל עם השריית הספוגיות ממש עם השריית המברשות. כך, עד שתסיימי לנקות את כל המברשות שלך, הספוגיות כבר יהיו מוכנות לשלב הבא.

חפיפת הספוגיות

קחי ספוגית מכלי הקיבול, ו״נגבי״ בעזרתה מהסבון המוצק. חשוב להניח סבון בעיקר על האזורים המוכתמים ממייקאפ. יש לעסות את הספוגית עד שיווצר קצף, ולהתמקד בעיקר בשפשוף עדין של האזורים המוכתמים.

אל תשטפי את הספוגית מיד עם סיום החפיפה, זה גוזל זמן יקר! במקום, הניחי אותה בצד, וכשתסיימי לחפוף את כל הספוגיות עברי לשלב הבא.

שטיפה וייבוש

כפי שעשינו עם המברשות, גם את הספוגיות נשטוף היטב משאריות הסבון. דרך שיכולה לשפר את השטיפה היא מעיכת הספוגית בתוך היד מתחת למים זורמים, ואז פתיחה איטית של היד תגרום לספוגית ״לשתות״ מים נקיים. לאחר מכן סחטי את הספוגית היטב, וחזרי על שלב השטיפה והסחיטה פעם- פעמיים נוספות.כשהספוגית נקיה מסבון, הניחי אותה לייבוש. במתקן RIVANLI יש לך את המגש העליון, שנועד במיוחד לייבוש ספוגיות. יש בו חורים המאפשרים מעבר אוויר, מה שמעודד את הייבוש, ומונע התפתחות עובש.

גם כאן, כדי לזרז את תהליך הייבוש, אמליץ לך לסחוט את המברשות היטב גם בתוך מגבת. פעולה זו תקצר משמעותית את זמן הייבוש של הספוגית.

מוצרים מומלצים לניקוי מברשות איפור וספוגיות

אלה המוצרים שעוזרים לי לנקות את המברשות והספוגיות שלי בצורה מושלמת, ואף משדרגים את חוויית השטיפה:

 1. הסבון הנוזלי של Denco– סבון אנטיבקטריאלי שעושה עבודה מעולה בפירוק האיפור בתהליך ההשריה. פשוט לשים ממש מעט ממנו במיכל עם המים ולערבב.
 2. עוד מ-Denco אני מאוהבת בסבון השחור המוצק שלהם ואני משתמשת בו בתהליך החפיפה. הוא מכיל פחם המנקה את המברשות, ואלוורה המרככת אותן. לא נתקלתי בכתם שהוא לא הסיר לי.
 3. משטח ניקוי המברשות האהוב עלי הוא של Practk. הוא קטן וקומפקטי, מתלבש על היד או נצמד בואקום לכיור. לא צריך יותר ממנו, הוא מושלם!
 4. ואיך אפשר בלי מתקן ייבוש המברשות הכי נוח וגאוני בעולם – RIVANLI שלי. כשפיתחתי את המתקן, ניסיתי בעצם לפתור את כל הבעיות המרגיזות שבהן אנו נתקלות במהלך שטיפת המברשות, ולספק את כל התנאים לייבוש מברשות מהיר. הוא נוח, חתיך, מכיל הרבה מברשות וספוגיות, אפשר להזיז אותו ממקום למקום מבלי שהמברשות יפלו. הוא גם מספק 360 מעילות של זרימת אוויר, ויש לו מקום ייעודי לספוגיות. היש מושלם ממנו? בשורה התחתונה – אם את רוצה להקל לעצמך את החיים, פנקי את עצמך במתקן הזה – מגיע לך להרגיש קצת נחת, גם בעת ביצוע מטלה לא כל כך כיפית.

את המתקן ניתן להשיג אצלי בבלאשס. אם אתן מזמינות מחו״ל – תוכלו להזמין מהאתר הבינלאומי של RIVANLI, באמצעותו אני שולחת כמעט לכל מקום בעולם.

מעוניינת לרכוש את המתקן והגעת דרך הפוסט הזה? קחי 30 שקלים הנחה ברכישת המתקן בבלאשס עם הקוד: SIVAN30לקניית מתקן RIVANLI

אהבת את הפוסט? שתפי אותו!

אהבת את הפוסט? שתפי אותו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי גם יעניין אותך...

Cruelty Free Beauty

אלו מותגים נחשבים לנטולי אכזריות?

ישנם חילוקי דיעות בקשר לאילו מותגים ניתן לסמן כמותגים נטולי אכזריות, כשבסופו של דבר כל אחד ואחת בוחרים בעצמם לאיזו דוקטרינה הם משתייכים.

כדי ליישר קו עם קוראי הבלוג, אני רוצה להבהיר אילו מותגים נחשבים לנטולי אכזריות מבחינתי.

אני מחשיבה מותגים לנטולי אכזריות אם הם עונים על התנאים הבאים:
1. לא עורכים בעצמם ניסויים על בעלי חיים.
2. שום גוף שלישי לא מנסה את המוצרים שלהם על בעלי חיים.
3. לא נמכרים פיזית בסין.
4. קיבלו חותמת של ארגון PETA.
5. נבדקו ואושרו על ידי הבלוגרית Cruelty Free Kitty והבלוגרית Logical Harmony.

ברוכה הבאה!

איזה כיף שאת כאן!

Cruelty Free Beauty הוא בלוג ביוטי שכולו מוקדש לקוסמטיקה ללא אכזריות, כאשר גם כאן, כמו בבלוג הוותיק, תמצאי שלל מדריכי קניה אונליין. 

אני מזמינה אותך להצטרף אלי ולהינות מתכנים חדשים, סקירות והמלצות.

לא מנויה שלי עדיין?

רוצה לקבל עדכונים על תכנים חדשים ועל מבצעי הבלאק פריידיי הקרובים?

הרשמי עכשיו:

(המנויות ל-Masks Off Masks On לא צריכות להרשם שוב)